Tajemnica glinanki przy ul. Poznańskiej

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
Maluszek19
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:27

Tajemnica glinanki przy ul. Poznańskiej

Post autor: Maluszek19 »

Dzień Dobry.

Od dłuższego czasu jestem w posiadaniu filmu z nurkowania w gliniance przy ul. Poznańskiej w Pile.
Zwlekałem z wrzuceniem tutaj postu ale trzeba ruszyć temat dalej.

Staw został sprawdzony sondą wędkarską (która pokazuje także obiekty) a także przez nurków a dokładne przez grupę nurków ze Szczecina Gryf.
Nagranie od nurków otrzymałem w kilkugodzinnym pliku i skróciłem do najciekawszych obiektów, niestety jak się dowiedziałem to nagranie jest tylko z połowy stawu a po drugiej stronie gdzie niby leży samolot to nagrania nie otrzymałem bo podobno jest (pusto).

Legenda obrazka:
Kolor Zielony strefa z której posiadam nagrania
kolor zółty torowisko które gdzieś w okolicy się przecina (podobno jest obrotnica do wagonów)
kolor czerwony obiety typu wagony od gliny, części np. rury położone przy dnie

Obrazek

Tutaj przedstawiam wam mapę Batymetryczną ze sondy (trochę się uszkodziła).
Opowiadania mówiły o 20m a nawet 35m głębokości. Niestety prawda jest taka, że max to 11m.

Obrazek



Źródło: https://youtu.be/JtgwtzZOic0

Czy kiedyś się dowiemy co leży po drugiej stronie stawu? Może tak, może nie. Wiem na pewno, że w stawie jest dużo łusek po pociskach, niemieckie koła od wagoników itd.

Mam nadzieje, że materiał wam się spodoba :) Może dodacie coś od siebie? Ja osobiście słyszałem o czołgu i samolocie który wpadł do wody.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się