Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Bliższe i dalsze okolice dawnej Piły w nawiązaniu do historii.
mintpanda
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:20

Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Post autor: mintpanda »

Hej! Szukam informacji na temat zabudowań przy aktualnej ulicy Młynarskiej na Koszycach - niegdyś była to Horst Wessel Straße a rzecz jasna Koszyce były podpilską wsią. Zastanawiam się, gdzie mógłbym odkopać jakieś informacje? Przed/powojenne zdjęcia naszego rejonu to głównie Piła, a ciężko trafić na fotografie koszyckiej wsi. Z góry dziękuję za pomoc.
BLS994
Posty: 15
Rejestracja: 08 paź 2021, 22:24

Re: Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Post autor: BLS994 »

Różne źródła widziałem.... nie widziałem Koszyc, ewentualnie młyn albo restauracje gdzie znajduje się wulkanizacja.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 320
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Post autor: czeslaw »

Fragment zabudowań przy ulicy Młynarskiej jest widoczny na fotografii lotniczej w książce pt. "Pila na zdjęciach lotniczych 1914 - 1945" Macieja Usurskiego, Rafała Ruty i ks. Roberta Kulczyńskiego SDB. Strona 133.
mintpanda
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:20

Re: Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Post autor: mintpanda »

czeslaw pisze: 20 paź 2023, 20:32 Fragment zabudowań przy ulicy Młynarskiej jest widoczny na fotografii lotniczej w książce pt. "Pila na zdjęciach lotniczych 1914 - 1945" Macieja Usurskiego, Rafała Ruty i ks. Roberta Kulczyńskiego SDB. Strona 133.
To prawda, dziękuję. Dziś rano przeglądałem tą książkę w bibliotece i faktycznie zabudowania tam figurowały.
Nie wiem, czy nie skończy się na jakiś niemieckich rejestrach, żeby wykopać coś więcej :(
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 320
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Post autor: czeslaw »

Możliwe, że tak będziesz musiał zrobić.
Niestety w swoich zasobach jedyne fotki tego rejonu to zdjęcia elektrowni na Gwdzie.
Z naszej strony możemy Ci jedynie udostępnić fragment planu Schneidemühl z 1939 r.

1939a.jpg
Kapralq
MODERATOR
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2024, 22:05

Re: Koszyce (Koschütz) - ul. Młynarska

Post autor: Kapralq »

Tutaj jest sporo wiadomości o Koszycach




Kilka informacji na temat Koszyc można znaleźć tutaj: http://arch-bip-pila.mserwer.pl/cms_inc ... k_id=23896
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się