Dworzec Kolejowy

Przeszłość i teraźniejszość kolei w naszym mieście.
dzidas
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2011, 00:18

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: dzidas »

Nie ma szans ich zobaczyć ? Mówie o tym wielkim napisie Schneidemuhl.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Krzysztof Ju »

Krzysztof Ju pisze:Co to jest za orzeł i jakie znaczenie ma reszta symboliki widniejąca na drzwiach w wyremontowanym pomieszczeniu dworcowej restauracji? Dlaczego inne drzwi w tym pomieszczeniu takich dekoracji nie posiadają?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
fot. Aragorn w wątku o remoncie dworca
Orzeł na drzwiach restauracji to część godła II Rzeszy Niemieckiej (1871-1918). Na piersi ma tarczę herbową Królestwa Prus a nad głową koronę cesarską.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

No i z nowego dworca zrobiono noclegownię i przesiadówkę dla meneli.

Sytuacja z dzisiaj.

Wybrałem się pierwszy raz na wyremontowaną stację i przyznaję, jest bardzo ładnie. Elegancko i nowocześnie, ale zachowała się forma historyczna i to duży +.

Oczywiście na peronach ruch, na dworcu tak samo, bo studenci jadą na uczelnie, ludzie wracają z wizyt u rodzin z racji Wszystkich Świętych, a po stacji szaleje dwóch SOKisów, którzy wlepiają mandaty i spisują za byle co. Pierwszy delikwent dostał chyba za to, że wszedł na tory, ta sytuacja no oczywista, lecz zachowanie SOKistów wręcz chamskie i śmieszne przy tej interwencji, bo nie dość, że zaczaili się gdzieś za budynkiem na tego mężczyznę, to później wylecieli jak poparzeni by wlepić ten mandat. W drugiej sytuacji wlepiono mandaty, bo ludzie... palili na terenie dawnej palarni. Oczywiście znaków nie ma, ludzie przyzwyczajeni do tego miejsca jako palarni, no ale cóż... Po raz drugi wyszła buta i chamstwo ze strony SOKisów, bo zamiast pouczyć, to od razu mandat. Skoro wprowadza się coś od niedawna, nie ma znaków zakazu, miejsce pierwotnie przeznaczone na palarnie... To z jakiej racji mandat?! No, ale cóż... Widocznie tak można.

Jednak czarę goryczy i mówiąc po ludzku wku!@$% dopełniła sytuacja z samej końcówki wizyty na dworcu.

Wchodzę sobie od strony parkingu i wiaduktu, by spojrzeć na stary hol kasowy. Kątem oka widzę 6, 7 facetów, którzy wręcz zaczynają pokładać się na nowych ławkach, od razu smród niesamowity. Sama wóda, szczochy i Bóg wie co jeszcze... Czym prędzej przechodzę, bo zaczyna wręcz dusić ten smród od tych ludzi, pasażerowie także ewakuują się do nowej poczekalni i kas, tymczasem z za rogu wyłania się pseudo ochroniarz, czyli tzw. Pan Zbyszek i co? Przechodzi sobie zadowolony obok tych meneli (bo inaczej tego nazwać nie można) i nie reaguje kompletnie, mimo, że widzi ich, czuje i nawet spojrzałem się wymownie na niego. Zero reakcji. SOKiści spisują za bzdury, ochrona chodzi bez celu, a na nowym dworcu walają się już menele. Ludzi uciekają, nawet z dziećmi wychodzili w pośpiechu na zewnątrz, bo wysiedzieć się nie dało.

Teraz pytanie do was. Czy właśnie o to chodziło na tym dworcu? Pytam jako pasjonat kolei, historii Piły oraz zwykły mieszkaniec tego miasta. W Poznaniu, Bydgoszczy, czy nawet innej miejscowości nie ma nawet jednego kloszarda. W Poznaniu wyganiani są natychmiast, zresztą tylko raz ich widziałem w starym tunelu od strony starego dworca, a u nas pseudo ochrona i pseudo SOK nawet nie zwraca na nich uwagi, a pasażerowie uciekają z dworca, który był dla nich robiony! Sprawę już zgłosiłem Rzeczniczce Prasowej miasta, by zajęła się tą sprawą, bo skoro tak bardzo prezydent Głowski chlubi się dworcem, to miasto powinno tego dworca także pilnować poprzez patrole Straży Miejskiej. Sytuacja wręcz śmieszna. A na wasze pytanie, czemu nie zadzwoniłem po Straż Miejską, Policję, czy nie zwróciłem uwagi sam ochronie odpowiem jednym zdaniem: bo często właśnie na dworcu wraz z kolegami robimy zdjęcia i nie zamierzam w odwecie mieć co 5 minut na karku patroli SOKu, czy nagabywań ze strony pseudo ochroniarza. W wiadomości do Pani rzecznik dopisałem, że sprawa jest na tyle ważne, że jeśli miasto nie podejmie interwencji, to sprawę mediom przekażę. Nie mam zamiaru przyglądać się jak nowy dworzec staje się kiblem, melina, noclegownią dla meneli i cierpieć muszą znowu pasażerowie, którzy z ciepłego dworca na perony uciekają.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: MaksLen »

apeluje do kolegi by używał nieco bardziej parlamentarnych słów na forum...
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: scotpila »

Panie kolego menel tez człowiek.Sokista może grzecznie poprosić o opuszczenie tak owej osoby z dwroca(jeżeli nie popełnia z żadnego wykroczenia ani nie zaczepia ludzi nie można wobec tej osoby podejmować interwencji np.za szmaty i wyjazd czasu PRLU juz sie skończyły ) po czym wraca ona i tak za 5 min z powrotem.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Matey#24 »

scotpila pisze:Panie kolego menel tez człowiek.Sokista może grzecznie poprosić o opuszczenie tak owej osoby z dwroca
Tylko, że jest różnica między bezdomnym, a pijaczyną, która łazi bez celu po całej okolicy i zaczepia ludzi o drobne, bo to właśnie te osoby. Krążą od Śródmiejskiej po 14 lutego i wręcz atakują ludzi o pieniądze. Po za tym SOKiści nawet nie podjęli się wejścia na dworzec, tylko atakowali pasażerów o palenie papierosów, przecież to kpina jakaś? Po za tym idąc Twoim tokiem myślenia trzeba pozwolić, by takie osoby z dworca zrobiły sobie noclegownie i imprezownie, a pasażerowie niech uciekają na drugi koniec dworca, bo przecież nic nikomu nie robią... Co za irracjonalne podejście. Dworzec świeżo po remoncie, pełno ludzi przewija się przez niego (nawet na spacery), ale pozwólmy, by tacy ludzie odstraszali pasażerów, bo nic nie robią nikomu. :rolleyes: Koce im dać jeszcze i materac by sobie legowisko zrobili. Ludzie kochani... jak pomagać, to przez MONAR, noclegownie, a nie wpuszczając na dworzec by ludzie musieli uciekać z powodu smrodu z poczekalni, która jest dla nich. Najwięcej to tu do zarzucenia jest wobec ochrony i SOK, którzy biernie się przyglądają i wlepiają mandaty za palenie fajek.
Maksymilian Lenartowicz pisze:apeluje do kolegi by używał nieco bardziej parlamentarnych słów na forum...
Zgadzam się, ale zaistniała sytuacja wyprowadziła mnie z równowagi.
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: scotpila »

Prawda jest taka ,ze jest to cięzki problem do monaru nie pojdą bo są pod wpływem alkoholu na izbę policja tez nie chce ich zabierać bo jak jadą to i tak nigdy za to nie zapłacą Ci ludzie po prostu mają głębszy problem ze sobą (alkoholizm to jest choroba) Ci ludzie tez mieli kiedys rodziny domy itd.. Ale przyznaję Ci rację trzeba bardziej pilnować dworca:) Sokiścia zaczną bezdomnych wyganiać (czasami sie niestety szaprać) to jestem ciekaw kiedy znajdzie sie jakiś obrońca z telefonem w ręce "co Wy im robicie) https://www.youtube.com/watch?v=HYY6V8Mvygg
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: scotpila »

Co by nie było zawsze bedzie zle :P
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Krzysztof Ju »

A jak z tym problemem radzą sobie inne polskie i zagraniczne dworce?
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: scotpila »

Poza tym sokiści mają setki km szlaków pod sobą ,patrol pociągów,jadą na zgłoszenia.Ochrona jest tam 24 h po to by własnie nie było takich sytuacji...
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: scotpila »

Chyba wszędzie występuje ten problem społeczny
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Matey#24 »

scotpila pisze:Poza tym sokiści mają setki km szlaków pod sobą ,patrol pociągów,jadą na zgłoszenia.Ochrona jest tam 24 h po to by własnie nie było takich sytuacji...

Jakich szlaków? Siedząc na dworcu i czając się na palących? To te szlaki kolejowe?

Inne miasta nie maja tego problemu, bo takich ludzi tam nie ma! Wyganiani są od razu, nawet nie próbują wejść. W Poznaniu ani razu nie widziałem kloszardów ani pijaków. Od takich sytuacji właśnie jest SOK i ochrona by ich wyganiać i wtedy nikt nie będzie zgłaszał problemu nigdzie i nagrywał, bo nowy dworzec, pachnie jeszcze farbą a tutaj wysiadują tacy i ludzie muszą przez nich uciekać na dwór lub w drugi koniec dworca. Kpina.
algida
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 15:44

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: algida »

Drzwi wyjściowe na perony już zostały pokopane i ulegają dewastacji.

Niedługo zapewne zostaną zniszczone BIAŁE ściany przy wejściu do toalet.



Pytanie czy wjazd na parking pomiędzy peronami, jest płatny??

oraz dlaczego brakuje WIFI na dworcu?



P.s. Żenujący jest widok młodych uczni i studentów stojących przy kasie i wyzywających PKP jakie głupcy, że niema więcej kas, a obok stoi biletomat i młodzież boi się podejść i kupić bilet w automacie.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Ściany nad zejściem do tunelu też już od czegoś umazane. Ochrona łazi tam chyba dla zabicia czasu i godzinówki! SOK spisuje za palenie fajek! Przecież to totalny żart jakiś. Po co wydawano te pieniądze skoro zaraz wszystko będzie rozpieprzone i umazane... Zero dozoru przy toaletach i windach... Co mi po kamerach? One w ogóle działają? To chyba nie tak miało wyglądać...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: ziolek »

algida pisze:
P.s. Żenujący jest widok młodych uczni i studentów stojących przy kasie i wyzywających PKP jakie głupcy, że niema więcej kas, a obok stoi biletomat i młodzież boi się podejść i kupić bilet w automacie.
Nie ma w tym zachowaniu nic żenującego. Do niedawna też mnie ten brak popularności automatów zastanawiał. Do bardzo niedawna.

Przed kilkunastoma dniami stałem w kolejce do biletomatu i zauważyłem, że młoda kobieta stojąca przede mną ma jakiś problem w jego obsłudzę. Zaproponowałem pomoc i... moje zdziwienie. Za nic automat nie chciał wyświetlić najbliższego połączenia do Bydgoszczy, za to podawał inne z przesiadką w Poznaniu i za dużą wyższą cenę. Kilka razy próbowałem i za nic automat nie chciał wyświetlić poprawnego połączenia. Efekt był taki, że i tak musiała stanąć w kolejce do kasy, mimo że w cześniej stała w kolejce do automatu, który biletu jaki chciała kupić nie sprzedał. Podejrzewam, że ta młoda osoba żenująco - jak to określasz - następnym razem po prostu od razu nie stanie w kolejce do kasy. I nie wiem czy następnym razem i ja tak nie uczynie. :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Krzysztof Ju »

Bilety można kupować przez internet zamiast stać w kolejce ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: ziolek »

Też czasochłonna czynność, a stanie w kolejce bywa czynnością towarzyską. :) Niestety nieczęsto ostatnio podrózuje koleją, ale niedawno dzięki kolejce spotkałem od lat niewidzianych znajomych. :) Polecam. :)
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Bocian »

Przez internet nie da się kupić biletu na rower. Może nie wszyscy wożą rowery pociągami, ale dla tych, którzy to robią, jest to spore utrudnienie.
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Rav74 »

Zacznijmy od tego, że remontując dworce, linie kolejowe, zmieniając tabor robi się po to, by zachęcić podróżnych. Lata miną, ale pilski dworzec który już doczekał się remontu pewnie doczeka się szybszych tras i nowego taboru, zwiększy się liczba pasażerów. Można nastawiać nawet tyle biletomatów, ile kas samoobsługowych w Tesco. Większość wybiera tradycyjną metodę zakupu. A ta metoda też nie zawsze jest lekka jeśli chodzi o zakup biletu.
I tak na moim przykładzie, gdzie bywam przygotowany, mam rozpisany plan podróży i kupuje bilet do Biskupca Pom. z przesiadkami w Osieku n/not, Bydgoszczy i Jabłonowie Pom. 15min trwało, a za mną ludzi przybyło.
Inny przykład do Szczecina w jedną stronę przez Wałcz, powrotny przez Krzyż (bilet rodzinny) 20min.
Z doświadczeń bilet z Kołobrzegu w sezonie kupuje w Pile, tam są dopiero jazdy, bywa że godzinę się stoi w kolejce.
Potrzeba wzmocnić kasy, bo nawet przygotowany podróżny (dalsza trasa) stoi, a co podróżny który nie umie kupić biletu a takich właśnie widziałem w Kołobrzegu (chcieli dojechać do Rzeszowa i tylko tyle wiedzieli, nawet na mapie się nie znali).
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: ziolek »

W pewnym mieście polskim dość dalekim od Piły jedna pani kasjerka żle wydała o jakieś 20 zł za mało (na co zwróciłem uwagę), drugiego dnia inna zamiast wybrać "Piła Główna" wybrała "Piła Kalina" i zakumnikowała mi, że wcześniej wyszukanego przeze mnie w internecie połączenia nie ma. Niestety czynnik ludzki, pomyłki i zmęczenie w kasach też mają miejsce.

Dobrym rozwiązaniem dla skrócenia kolejek jest wspólna kolejka do kilku kas. Znacznie to skaraca oczekiwanie w kolejce.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Tak jak pisał ktoś wcześniej. Dworzec już staje się obiektem dewastacji. Dzisiaj z Aragornem widzieliśmy na własne oczy pokopane drzwi, pobrudzone już (Bóg wie czym i dlaczego) ściany na dworcu, no i najśmieszniejsze... Cesarska poczekalnia zamknięta ŁAŃCUCHEM!!! i wielkimi kłódkami. Ktoś tutaj z obecnych jest w stanie odpowiedzieć z jakiego powodu?! Ale największą bezczelnością wykazał się inny idiota, który dobierał się do zamka w drzwiach od drugiej strony poczekalni cesarskiej: Obrazek

W tym wypadku znowu nasuwa się pytanie: na jaką cho!@#$ łazi tam non stop pseudo ochrona, która zamiast pilnować dworca, dopuszcza do jego dewastacji?! No i co na to SOK? Przecież to też ich teren działania. Moim zdaniem powinniśmy wystosować publiczny apel do władz miasta lub do osób zajmujących się zabezpieczeniem dworca, by w końcu wzmogły czujność, zmienili pracowników na bardziej efektywnych lub włączone zostały do pilnowania stacji parole Straży Miejskiej i Policji. No ludzie... miesiąc po otwarciu, czy może trochę więcej, a stacja już ulega dewastacji. Nie jestem starym, narzekającym dziadem, ale to jakaś paranoja. Sądzę, że tego dopuszczają się chordy młodzieży, która z dworca PKP udaje się do swoich domów i nikt nad tym nie umie chyba zapanować. Po co tam te kamery? Żeby wisiały? To jest coś nie halo z tym pilnowaniem. Kto mi nie wierzy, zapraszam na dworzec, obejrzeć, rozejrzeć się... Aragron myślę spokojnie potwierdzi moje słowa.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Krzysztof Ju »

Parę postów wcześniej pisałeś, że zgłosiłeś zaniedbania na dworcu do Urzędu Miasta. Co odpowiedzieli? Jeśli nie są w stanie pomóc, można tematem media zainteresować (np. Tygodnik Pilski ma rubrykę "Chwalimy i narzekamy") i przełożonych osób odpowiedzialnych za pilski dworzec.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Matey#24 »

Pani "rzecznik" odpisała, że zgłosili sprawę i interweniują, ale to tyczyło się koczowiska kloszardów, a nie zniszczeń na dworcu. Mam wrażenie, że firma ochroniarska, a konkretniej Ci starsi Panowie tak "stróżujący" - celowo w cudzysłowie, bo to nie ochrona, a spacer, nie dopełniają swoich obowiązków na tym dworcu, tak samo Służba Ochrony Kolei. Za takie spacery dostawać pieniądze także bym chciał. Zresztą wybiorę się na stację ponownie w najbliższych dniach i spróbuję wszystkie rzeczy tutaj wstawić, chociaż dzisiaj już widziałem ostro pokopane drzwi do jakichś pomieszczeń. Myślę, że to sprawka młodzieży, która czekając na swoje pociągi nudzi się i doprowadza do takich rzeczy. Nikt z dorosłych - normalny, nie zrobiłby takiego syfu.
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: scotpila »

Kolego zdjecie Twojej klami to zapwene złe wykonanie i nikt tego nie zrobił specjalnie,niestety przekonałem sie na własnej skórze chciałem otworzyć drzwi a klamka została mi w ręce szook ;o oto dowód jak owa klamka była zamocowana Obrazek Napiej sie troche zastanówcie zanim jak zaczniecie hejtować wszystkie służby porażka jakaś
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Dworzec Kolejowy

Post autor: Krzysztof Ju »

Domaganie się od służb, szczególnie tych działających z funduszy publicznych, by realizowały swoje obowiązki i jak najlepiej zabezpieczali obiekt, w którego odnowienie władowano kilka milionów zł to hejt i porażka? Czy wspomniane dotychczas problemy nie są warte uwagi i poszukiwania skutecznych rozwiązań?
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się