Wyrzyska Kolej Powiatowa (Białośliwie)

Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Wyrzyska Kolej Powiatowa (Białośliwie)

Post autor: student »

Witam!
Obserwuję tak sobie to forum i widzę, że część poświęcona kolei w regionie pilskim jest dość prężna. W zwiążku z tym pozwoliłem sobie założyć ten wątek, dotyczący drugiego (po Pile) zjawiska kolejowego w naszym powiecie :-). Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów ma pytania, czy też poszukuje informacji o tym co się wokół białośliwskiej wąskotorówki działo i dzieje, służę pomocą.

Gruss aus Wissek
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Generalnie Witamy.

Moje pytanie brzmi: kiedy jakaś ciekawa impreza w Białośliwiu?

No i co z Waszym Parowozem? Zapowiada się jakiś remont? ZTCW to nie, ale... :wink:
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Obecnie szykujemy się do pracy :-D, więc najbliższa impreza prawdopodobnie dopiero we wrześniu. Parowóz stoi jak dawniej, jest pomalowany i czeka na remont. Do końca roku ma być zdjęty z cokołu i stanie pod dachem.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Na ile ocenia sie koszt jego remontu tak, aby był pod parą? Co jest w nim do zrobienia?
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Oooo... a może i więcej :-) Za wcześnie jeszcze na dokładne wyliczenia, do wyremontowania i odnowienia jest prawie wszystko, z wymianą kotła włącznie. Na dziś: 100 tys. lekko + nowy tender (ewentualnie).

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

A ja mam pytanie o linię do Łobżenicy: do którego miejsca można dojechać? Czy są jakieś ubytki w torowisku?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Na razie przejezdnych jest 12,3 km na przestrzeni: Białośliwie - Kocik Młyn - Pobórka - Nieżychowo - Nieżychowo Zakłady Przemysłowe. Jakby się ktoś naprawdę uparł, to dojedzie i trochę dalej (tor biegnie wzdłuż drogi), ale przed Jeziorkami Kosztowskimi już jest dżungla. W Jeziorkach brakuje kilkudziesięcu metrów szyn. Dalej - do Czajcza, Wysokiej i Kijaszkowa szlak kompletny, między Kijaszkowem a Kruszkami już tak dobrze nie jest, w kilku miejscach toru nie ma. Dokładniejszy stan będziemy znali po wakacjach.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Od kilku lat przypatruję się Waszej działalności. Oby tak dalej. Znam także trudności, których nie brakuje (mam znajomych wśród Was). Życzę sukcesów!!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Dzięki serdeczne.
Chociaż... wybacz mi moją aluzję... po co się tylko przypatrywać?
Nieważne ile masz lat, daj nam znać (mój mail masz w profilu), jeśli znajdziesz kilka chwil w weekend, a lubisz klimaty kolejowe - preferujemy prace na szlaku/przy taborze ORAZ sesje filmowo/zdjęciowe. Przy czym zaznaczam - najpierw praca, potem przyjemności :-) Każdy chętny do pomocy jest mile widziany. Dodam także na zachętę, że dysponujemy kilkoma niewątpliwie miłośniczymi środkami transportu do pracy :-) (Vmax - do 40 km/h) ...

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie i kolegach (nie wszystkich!) polecam przeanalizować http://www.bwkd.pro24.pl/www/. :-)

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Mam pytanie związane z Kołem Miłośników Kolei działającym w Pile bodajże od początku lat 90.
Siedziba KMK została na stałe przenisiona do Białośliwia? Na spotkaniu MK 15.07.2006 była o tym mowa.
Piszę to w tym temacie, ponieważ ma to chyba związek z kolejką wąskotorową.
I jeszcze jedno, nie dosłyszałem na spotkaniu, bądź zapomniałem ;), mianowicie, w jakim stopniu KMK angażuje się w "odbudowę" kolejki? Myślę, że to ważna informacja, ponieważ takie rzeczy przydadzą się w razie napisania w prasie artykułu o pilskim KMK i innych MK. Można w ten sposób napisać o osiągnięciach owego stowarzyszenia.
Podaje pomysł, na spotkaniu była o tym mowa (o przemyśleniu spraw związanych z węzłem pilskim i ewentualną "reklamą" w prasie).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Siedziba KMK została na stałe przenisiona do Białośliwia? Na spotkaniu MK 15.07.2006 była o tym mowa
Szczerze powiedziawszy - pierwsze słyszę. W Białośliwiu jest siedziba Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa, o innych kolejowych stowarzyszeniach nie słyszałem.
w jakim stopniu KMK angażuje się w "odbudowę" kolejki? Myślę, że to ważna informacja, ponieważ takie rzeczy przydadzą się w razie napisania w prasie artykułu o pilskim KMK i innych MK
W szeregach TWKP są miłośnicy kolei z Piły, ale nie słyszałem, żeby oficjalnie jakaś inna organizacja miłośnicza angażowała się w pomoc przy rewitalizacji kolei - za wyjątkiem KMK w Poznaniu. Nieoficjalnie pomagali nam miłośnicy z różnych stowarzyszeń (Bydgoskie TPK, Grodziska KD, Górnośląskie KW), ale do oficjalnej współpracy jak na razie nie doszło.

Mogłbyś napisać szerzej na priv o czym mówiono na spotkaniu MK w Pile w naszym (wąskotorowym) kontekście? Będę bardzo wdzięczny, w końcu jako MK jedziemy na tym samym "wózku" - a ewentualna współpraca przyniosła by obopólne korzyści :-)

Gruss aus Wissek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Czy wiadomo już coś na temat ewentualnych przejazdów na kolei wyrzyskiej?
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Owszem, przejazdy się odbywają - ale tylko na zamówienie. We wrześniu było ich kilka (i zazwyczaj do Kocika Młyna). W ostatnią sobotę były jednak dwa kursy na dłuższej trasie: rano Białośliwie - Pobórka i w południe Białosliwie - Nieżychowo.
Na pewno coś się będzie działo w październiku - nie wiem tylko czy będą jakieś przejazdy ogólnodostępne. Jakby co - dam znać na priv :-)

Pozdrowienia.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Czemu na priv? Być może jest wiecej zainteresowanych. ;)
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

No to ok, dam znać w powyższym topiku :-)

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

A gdzie można dowiedzieć się o przejazdach tych na zamówienie? Nie chodzi mi o jazdę, a raczej o tzw. pogoń z aparatem albo kamerą, ewentualnie pobyt w tym czasie na stacji i focenie/filmowanie. To też jest atrakcja dla miłośników kolei. Ja tam bym chętnie pojechał i nawet zabrał ze sobą chętnych.
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

W ostatniej chwili się dowiedziałem, szanowni fociarze :-)

Jedziemy jutro o 11... Kto chętny, łapie za aparat i na stację!

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Fatalnie z dwóch powodów:
1. Jutro jest spotkanie w Pile o 13:00 w sprawie pilskiego okrąglaka.
2. O godzinie 11:00 to będę jeszcze w Poznaniu.

:(

A może w niedzielę też jakiś kursik?
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Nie, ale za to w przyszłą sobotę (Dzień Kolejarza) jak najbardziej. Nie wiem tylko jeszcze o której godzinie.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Podaj koniecznie. Mam wolną sobotę.
Gdzie są najlepsze miejsca do focenia kolejki? Jak tam dojechać? Oczywiście pomijam dworzec w Białośliwiu.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

I jak z tym Dniem Kolejarza w Białośliwiu? O której jedziecie? Ma być ładna pogoda, więc...

Alternatywnie zostaje jeszcze Dzień Kolejarza w Bydgoszczy.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Byłem, zobaczyłem, sfociłem, "sfilmiłem" i teraz pokazuję:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Filmiki sa tutaj:
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4460&hl=pl
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 2736&hl=pl
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 9111&hl=pl
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 9020&hl=pl

Generalnie widać różnicę w tym co było jeszcze kilka lat temu a teraz - dobra robota TWKP.
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Generalnie widać różnicę w tym co było jeszcze kilka lat temu a teraz - dobra robota TWKP.
Dzieki, staramy się :-)

Super filmiki - zdajesz sobie sprawę, że jeszcze nikt nie umieścił filmów z Białośliwia w Internecie? :-D Masz zaszczyt być tym pierwszym :-)

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

student pisze: Super filmiki - zdajesz sobie sprawę, że jeszcze nikt nie umieścił filmów z Białośliwia w Internecie? Masz zaszczyt być tym pierwszym
Domyślałem się, bo kiedyś szukałem i nic nie znalazłem. :)
W zasadzie to nawet na Waszej stronce by się przydały :)

Tylko na tych Googlach to zaniżona jest jakość. Nie dość, że trzeba je skomprsować, to jeszcze na serwerze robią to samo. :(
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

W zasadzie to nawet na Waszej stronce by się przydały
I pewnie się przydadzą, tym bardziej że najbliższa aktualizacja będzie i tak pokaźna :-).

Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się