Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Byłoby super, ale sam wiesz, że Polacy zanim coś zrobią w kierunku tej sprawy to minie 40 lat... ;(
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Niestety ale się z Tobą zgodzę. Wydaje mi się, że w kwestii efektywności działania jesteśmy narodem słabym.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Mateusz 24 pisze:Byłoby super, ale sam wiesz, że Polacy zanim coś zrobią w kierunku tej sprawy to minie 40 lat... ;(
Gorzej. Już teraz stwierdzono, iż w tej sprawie w Polsce nie można nić zrobić. :smile3:

Więc szokują mnie wypowiedzi, w tym niekiedy forumowe, iż my Polacy jesteśmy tacy fajni bo pokrzywdzeni przez innych, a inni są wciąż "be", podczas gdy sami nie potrafimy sobie pomóc nawet gdy nam ktoś pokazuje drogę jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Ja nie wiem co powiedzieć. Jestem w szoku.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Bez pomysłu na „okrąglak” » http://www.portalpomorza.pl/artykul/565 ... a-okraglak

O obecnych losach okrąglaka w Tczewie, w tym krótki opis pilskiego przypadku.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Byłem dzisiaj i zauważyłem, że jedna część dachu praktycznie nie istnieje... deski z zadaszenia totalnie się rozpadły i co raz gorzej to wygląda. Działacie w jakiś sposób, by coś zrobić z tym wszystkim?

Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Podpowiedz nam Mateuszu. :)
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Przestań rzucać kolego ironią :) To, że pytam to źle?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Dobrze, że pytasz, :) ale mimo, że chciałbym już dawno zobaczyć wyremontowany dach to nie mam innego pomysłu niż uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na przygotowywany przez PKP remont.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

...a otwarci na pomysły jesteśmy, więc nie było to w pełni ironiczne. :)
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Płacicie składki, macie swoich ludzi to wy powinniście zajmować się takimi rzeczami skoro się podjęliście.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Piterek »

Mateusz. Z taką postawą powinieneś do nas się przyłączyć. Zaraz zrobiłbyś porządek w PKP i pewnie od razu położyliby nowy dach, odmalowali ściany i uzupełnili braki w oszkleniu. Ziolek dobrze napisał, że trzeba niestety czekać. Stowarzyszenie nie ma mocy sprawczej ani w egzekwowaniu obowiązków właściciela ani w ponaglaniu wydającego nakaz zabezpieczenia, czyli konserwatowa zabytków. A może sami mamy za nasze składki kupić deski, papę i wejść na dach i go remontować?
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Bez urazy dla was i nikogo innego, ale wasze stowarzyszenie działa dobrych kilka lat i jak do tej pory nic nie widać z jego działań. Ja rozumiem, że żyjemy w chorym państwie, gdzie dzieli i rządzi biurokracja, ale przecież wiele rzeczy już dawno powinno być ustalone. Choćby nawet ogrodzenie okrąglaka. Wczoraj byłem spacerowo i znowu wybite szyby są od strony torów. Nie, nie jestem mądry w gębie tylko i bym pomógł, ale najzwyczajniej w świecie nie wiążę przyszłości z Piłą, a pomoc "na odległość" to żadna pomoc.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Pisząc niedawny post obawiałem się ludzkiej złośliwości, ale nie podejrzewałem, że ta złośliwość będzie tak wielka.
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: RR »

To chyba nie jest złośliwość. To po prostu niedojrzałość połączona z ignorancją, którymi Mateusz 24 epatuje w niemal każdym wpisie na forum. Dziwię się, że jest to tolerowane przez moderatorów.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

Tak samo dziwię się dlaczego takie zrzędy jak Ty dyrygują kto ma co robić na forum. To jest miejsce publiczne, dla wszystkich pilan i nie tylko, więc nie dyktuj kto, co ma robić :) To, że masz status "Miłośnika Dawnej Piły" nie stawia Cię przed szeregiem innych ludzi korzystających z tego forum. Żyjemy w państwie demokratycznym, a jak nie umiesz żyć z innymi ludźmi to przenieś się do lasu, albo załóż własne forum. Co niektórzy to chyba sobie za punkt honoru nagonkę na mnie postawili i jakieś durne komentarze w moją stronę. A po za tym nie żadna złośliwość, a prawda... nie wiem co w tym złośliwego, że ktoś powie prawdę i fakty jakie są na temat stowarzyszenia... Właśnie przez takie coś wielu ludzi wzbrania się od zapisywania do "stowarzyszeń", bo potem i tak z tego nic nie ma tylko wydatki na składki.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Niestety ostatnio moderator przez swoją pobłażliwość psuje coś co przez lata kolokwialnie mówiąc było fajne.

A Ty Matuszu nie znając faktów po prostu zamilcz, nim kolejny raz kogoś publicznie obrazisz.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Mateusz 24 »

To może ktoś łaskawie by zaczął pisać chociaż tutaj o tym co się dzieje ze stowarzyszeniem i jakie prowadzone są działania. Czy to tak wiele? Ludzie z zewnątrz także by chcieli wiedzieć o co chodzi ze wszystkim, a nie dowiadywać się z pilskich "mediów", czy też po czasie w formie plotki. Nie każdy ma ochotę zapisywać się do stowarzyszeń z milionów powodów, a zdecydowanie wygodniej jest przeczytać chociaż tutaj! Nie rozumiem tego oburzenia zupełnie.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Bocian »

Już wczoraj chciałem już skomentować twoje wypowiedzi w tym wątku, ale powstrzymałem się, bo nie potrafiłbym tego zrobić w sposób kulturalny.
Mateusz 24 pisze:Tak samo dziwię się dlaczego takie zrzędy jak Ty dyrygują kto ma co robić na forum. To jest miejsce publiczne, dla wszystkich pilan i nie tylko, więc nie dyktuj kto, co ma robić :)
To nie jest miejsce publiczne tylko internetowe forum utrzymywane ze składek konkretnych ludzi, przez konkretnych ludzi administrowane. Jeśli administrator ma ochotę, może Ciebie lub mnie zbanować w każdym momencie.
Jeśli chcesz w sposób nieskrępowany pisać swoje roszczeniowe, głupie uwagi, załóż sobie bloga.

Stowarzyszenie wykonało przez te kilka lat ogromną, mozolną pracę. Po pierwsze zainteresowali media, władze, kolej, konserwatora i opinię publiczną tematem. Doprowadzili do wpisania dworca do rejestru zabytków. Próbowałeś coś kiedyś załatwić z kolejarzami? To ostatni bastion PRL-owskiego betonu. Niełatwo go skruszyć, a Ty chciałbyś fajerwerków. Natychmiast.

Po drugie - sam proces przygotowania takiego remontu może trwać kilka-kilkanaście miesięcy. Tu jest masa roboty:
- przetarg na projekt dachu
- inwentaryzacja budowlana i konserwatorska
- wykonanie projektu w porozumieniu z konserwatorem
- uzyskanie rozmaitych pozwoleń...
- przetarg na wykonanie remontu
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

RR, Bocian - dzięki Panowie za mentalne wsparcie! To również jest bardzo cenne.

Nie ukrywam, że dziś było mi niezmiernie przykro. Na co dzień dość często widuje na jednym z portali niesprawiedliwe osądy na temat mojej zawodowej pracy, w tym jeden ferowany również przez jednego z użytkowników tego forum. Dziś natomiast przyszedł cios w sferze działań społecznych. Zawsze robią to ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym o czym piszą.

Boskie przykazanie stanowi "Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu". Jak widać dla wielu jest ono niezrozumiałe bądź również nieznane.

Pozdrawiam i pozostawiam to do przemyślenia.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Piterek »

Mateusz. Właśnie przez takich, co to wolą pisać, komentować, wytykać błędy a nic nie robią więcej jest jak jest w Polsce. Ta choroba, o której piszesz to nazywa się ignorancja. Stowarzyszenie nie jest instytucją publiczną, co to ma obowiązek się komuś spowiadać, a już na pewno nie na forach internetowych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co się dzieje wokół to zapraszam na zebrania. Tam jako gość będziesz mógł posłuchać o czym rozmawiamy i ewentualnie zabrać głos. I zawsze możesz wstąpić w poczet członków i pokazać, na co Cię stać. Poczytaj też naszą stronę internetową.
A media są właśnie po to, aby Ciebie informować o tym, co się dzieje, nie tylko z Okrąglakiem, ale i z wieloma innymi sprawami.
I jeszcze przy okazji. Twoja postawa roszczeniowa mnie zadziwia. Domyślam się już, dlaczego na pewnej galerii masz problem z publikacją zdjęć i do tego głośno to komentujesz. Pamiętaj, każda galeria, forum czy portal to prywatne przedsięwzięcia i w każdej chwili mogą zrobić, co im się podoba.
Proponuję Ci też nieco spuścić z tonu, bo może się okazać, że Ciebie też zacznie ktoś krytykować na forach itd. Wtedy nie będzie Ci miło.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: lubianka »

Mateusz w tym co piszesz, jest sporo naiwności Kononowicza. Aby odbudować, czy tylko zabezpieczyć taki obiekt potrzebne są miliony i kompetencje. Dobrze, że jesteś wrażliwy na to co się dzieje, ale nie obwiniaj o to Stowarzyszenia. To Stowarzyszenie powstało przez taką samą wrażliwość jak Twoja.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: dizel »

Niepotrzebnie się rozwijacie i to nie na temat właściwie. Chłopak wypowiedział swoje zdanie i miał do tego pełne prawo jako forumowicz.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: Bocian »

A my jako forumowicze mamy prawo uznać, że jest ignorantem.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: ziolek »

Od ponad dekady jestem użytkownikiem internetu i stwierdzam, iż medium to stało się ofiarą własnego sukcesu. Stało się wśród ludzi na tyle popularne, iż przedstawia ogrom ludzkiej podłości, a korzystanie z niego coraz bardziej pozbawione jest sensu, w tym również jak widać korzystanie z tego forum.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się