Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

I jak? Czy spotkanie 5.01.2007 r. w sprawie "okrąglaka" odbyło się? Jakie są postanowienia?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Na razie mogę napisać jedynie, że powołaliśmy Stowarzyszenie na rzecz ratowania pilskiej parowozowni "Okrąglak". Więcej informacji już niedługo.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Może póki co zdradzę, iż wszystko jest na dobrej drodzę. :) Prosiłbym jednak o chwilę cierpliwości. Po weekendzie chciałbym potwierdzić pewne ustalenia i wówczas ja, bądź SA 108 zamieszczę szerszą informację.

Pozdrawiam.

P.S. Widzę, że SA 108 mnie nieco wyprzedził. :)
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Link do informacji na temat stowarzyszenia jaka ukazała się w Poznańskim Teleskopie.

http://ww6.tvp.pl/View?Cat=785&id=442407
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

No no. Robi się głośno i ciekawie. :D
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

Dzisiaj informacja na temat parowozowni i naszego stowarzyszenia ukaze sie w Kurierze Pilskim w TV Asta. Poczatek o 18.30. Mozna ogladac rownież przez internet na www.tvasta.pl Mala kryptoreklama, ale w słusznej sprawie ;) Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dzięki za info. :)
Zarząd jest na dobrej drodzę do założenia stowarzyszenia. :)
mw.pila
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2007, 00:12
Kontakt:

Post autor: mw.pila »

Szczerze gratuluję tej wspaniałej inicjatywy... Chciałbym również zasilić szeregi Stowarzyszenia. Co musiałbym zrobić aby zostać jego członkiem?
pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Najlepiej skontaktować się poprzez ten adres: ziolekdm@interia.pl

Zapraszam. :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Małe pytanie. Czy ktoś mógłby zapisać materiał jaki pojawił się w tv Asta czy też w tv Piła w postaci pliku?
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Mam pytanie czy będziecie chcieli odrestaurować ten budynek?? Jak tak to czy mógłbym też pomóc, nie wiem czy to może coś pomóc ale chodzę do budowlanki a tam są technika zawodowe i może mogli by też pomóc w odbudowie okrąglaka bo mają praktyki w terenie a doświadczenie z zabytkiem zawsze się przyda.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Napiszę krótko: restauracja "okrąglaka" to na chwilę obecną podstawowy cel stowarzyszenia, ale sporo czasu upłynie nim będzie można zrobić coś w tym kierunku.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Inaczej mówiąc potrzebne są spore środki, a jednym z naszych zadań jest ich zdobycie. Wówczas to, po ich zdobyciu można będzie przystąpić do konkretnych prac budowlanych. Niemniej zapraszam do współpracy. :)
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

My jak szukaliśmy środków na żuzel to wysyłaliśmy pisma do firm o pomoc nawet o 200 czy 300 zł... w zamian za reklamę na meczu czy coś... co wy na to?
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

ziolek pisze:Małe pytanie. Czy ktoś mógłby zapisać materiał jaki pojawił się w tv Asta czy też w tv Piła w postaci pliku?
Kurier Pilski, w ktorym ukazala sie informacja nt. stowarzyszenia mozna obejrzec klikajac w link: http://www.tvasta.pl/player.php?src=1#mid

Z plikiem zawierającym informacje o stowarzyszeniu nie będzie żadnego problemu.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Właśnie przez ten materiał dowiedziałem się o tej szczytnej inicjatywie... i chcę pomóc.
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Roto »

Uzbieraliście już tych 15 członków do formalnego zarejestrowania stowarzyszenia?

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.

Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że rejestracja pozostała już tylko kwestią niedługiego czasu. Nie zmienia to jednak faktu, iż nadal jesteśmy otwarci na nowych członków. :)

Przy okazji prośba.
W jednym z dni weekendowych (przed południem) potrzebna będzie pomoc przy obmierzaniu terenu okrąglaka. Osoby chętne pomóc proszę o kontakt bądź poprzez PW, bądź poprzez adres ziolekdm@interia.pl
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Artykuły z prasy lokalnej na temat Stowarzyszenia:

Obrazek Obrazek
Tygodnik Nowy

Obrazek
Tygodnik Pilski
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

I wszystko byłoby ok, ale oczywiscie w organie Pana ex... tytuł juz sugeruje, że nie ma szans, a to może budzić w społeczeństwie niechęć. Czyli ten organ już nam nie pomoże. :evil:

PS. Ziolek co z tymi obmiarami?
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

O dziwo, muszę stanąć w obronie owego organu. Tytuł wcale nie sugeruje, że nie ma szans, moim zdaniem sugeruje, że jest to zadanie niezwykle trudne. No bo przecież takie jest. Przeczytaj Piterek cały tekst albo chociaż końcówkę. Sądzę, że Jerzy U. jest po naszej stronie.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Rozmawiałem z Panem Utkinem i zadeklarował nam pomoc w nagłaśnianiu problemu.

Przepraszam wszystkich, którym nie odpowiedziałem dotychczas na pytanie kiedy odbędzie się obmierzanie. Wyznaczenie terminu nie zależało w pełni ode mnie.

Okazało się, że potrzebna jest tylko jedna osoba. Zatem jutro (w sobotę) o godz. 11 przed wejściem na dworzec. Proszę o kontakt osobę, która może się stawić. W przypadku zgłoszenia się takiej osoby pozostałe osoby poinformuje postem na forum.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

drstein pisze:O dziwo, muszę stanąć w obronie owego organu. Tytuł wcale nie sugeruje, że nie ma szans, moim zdaniem sugeruje, że jest to zadanie niezwykle trudne. No bo przecież takie jest. Przeczytaj Piterek cały tekst albo chociaż końcówkę. Sądzę, że Jerzy U. jest po naszej stronie.
Po lekturze obu artykułów napisałem, że "wszytsko byłoby ok, ale oczywiście w organie Pana ex... tytuł już sugeruje, że nie ma szans". Czyli artykuł mi się podoba i postawa autora też, ale tytuł mnie zdziwił. Osoba postronna czytając "z motyką na Słońce" wyrabia sobie zdanie, że to skazane jest na niepowodzenie. To powiedzenie ma wydźwięk negatywny. Zatem zdecydowanie bardziej trafia do mnie tytuł "Okrąglakowi na ratunek" z TP.
I generalnie to jestem za każdą formą pomocy i z każdej możliwej strony aby osiagnąć cel.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Ale zauważ. Tam jest znak zapytania, czyli powątpiewania w to, że jest to niemożliwe. Spokojnie. :)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Mogę już napisać, że następne spotkanie odbędzie się 2 lutego (piątek) o godzinie 17:00, tak jak poprzednio w sali 119 Zespołu Szkół im. S. Staszica przy al. Powstańców Wielkopolskich 18 (Nafta). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w naszych spotkaniach.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się