Liceum przy ul. Wincentego Pola

Rura
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2007, 21:06
Lokalizacja: Pila

Post autor: Rura »

Już powstaje nowy mur więc podcięcie znowu zostanie zabudowane. Dla mnie ten cały remont jest idiotyczny. Całe wakacje szkoła stała spokojnie, raptem tydzień czy dwa przed rozpoczęciem roku zrobili bajzel. Teraz naprawdę warunki nie są cudowne... Nauczyciele narzekają na hałas, zamykają okna a my się tam dusimy. Poza tym styropianowych kulek jest wszędzie na potęgę. Kolor faktycznie niewypalony. Najgorsze jest jednak to, że jeszcze remont się nie skończył a już jakiś tępak musiał napisać coś na świeżo pomalowanej ścianie. Wprawdzie robotnicy zamalowali to, ale żółta farba nie pokryła dobrze ciemnego napisu. Jestem pewny, że lada moment szkoła znowu zostanie popisana przez bezmózgich tępaków... Strasznie mnie irytuje taka bezmyślna destrukcja...
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Liceum

Post autor: adam »

Szkoła ta została oddana do użytku w 1931 r. W 1938 r. dyrektorem szkoły był Dr. Raddatz.
Profesorem gimnazjum: Dr. Schmitz
Nauczyciele: Dr. Kleinau, Dr. Goebel, Dr. Esbach, Schütz, Warnke, Stutzki, Jacobs, Schilf, George, Tietgens, Engel.
Młodszy profesor gimnazjalny: Gutowski, Klatt, Winkel, Wegener.
Numer telefonu szkoły: 2637.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: RR »

Swego czasu powstało bardzo ładne opracowanie dotyczące budynku obecnego liceum, zdaje się że autorstwa dr. Raddatza. Nie wiem, czy jest to ogólnie znany tekst, gdzieś powinienem mieć kopię tłumaczenia. Warto by go umieścić na stronie, choć trzeba by się chyba postarać o zgodę pani Joanny Stanclik, która tłumaczyła z niemieckiego.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Świetne zdjęcia liceum ze zbiorów berlińskiego Architekturmuseum:
http://architekturmuseum.ub.tu-berlin.d ... eidem%FChl
Mają też dwa zdjęcia Szkoły Policji:
http://architekturmuseum.ub.tu-berlin.d ... eidem%FChl
A tak przy okazji, kawałek podcienia odsłoniętego w trakcie remontu jednak został zachowany.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Super zdjęcia. Widać kawał dobrego modernizmu.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Skoro się podoba to jeszcze jeden projekt autorstwa Kirsteina - kościół w Striche (obecnie Strychy koło Międzychodu). Współczesnych zdjęć nie udało mi się znaleźć.
http://architekturmuseum.ub.tu-berlin.d ... ten=128394
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się