Komunikacja miejska w Pile

Współczesne sprawy naszego miasta.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Autobusy te obsługiwały tez chyba linię 52 do Chrustowa.
Awatar użytkownika
WLKP
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:08

Post autor: WLKP »

SA108 pisze:W związku z tymi Autosanami zaświtało mi, że była kiedyś linia zakładowa do Agory, czy może ktoś potwierdzić?
Tak, była linia do Agory. Był podobno nawet pomysł, żeby Autosany H6 obsługiwały CH Echo, ale jak widać do tego nie doszło.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

Bocian pisze:Autobusy te obsługiwały tez chyba linię 52 do Chrustowa.
Dokładnie. Poza tym pamiętam, że (albo się mylę - mały byłem wtedy :)) na początku również obsługiwały linię 50 do Ujścia.
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

szkodnik pisze:
Bocian pisze:Autobusy te obsługiwały tez chyba linię 52 do Chrustowa.
Dokładnie. Poza tym pamiętam, że (albo się mylę - mały byłem wtedy :)) na początku również obsługiwały linię 50 do Ujścia.
A także 2-bis.
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

zgadza się, kursowały na linii 2BIS. sam jeździłem tym autobusem do szkoły jakieś 2 lata temu. a teraz przerzuciłem się na 3 bo zmieniłem szkołę. wtedy gimnazjum teraz liceum "Nafta"

GAWRON :D
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

ludzie, co z wami. ten temat cieszył się takim powodzeniem a teraz do ponad tygodnia ani żywej duszy. aż się dziwię :shock: . może znów się na nowo rozkręci, ale marnie to widzę :( .

GAWRON :D
Pablunio
Posty: 14
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:23
Lokalizacja: P-ń

Post autor: Pablunio »

GaWroN pisze:ludzie, co z wami. ten temat cieszył się takim powodzeniem a teraz do ponad tygodnia ani żywej duszy. aż się dziwię :shock: . może znów się na nowo rozkręci, ale marnie to widzę :( .

GAWRON :D
No to rozkręcamy.
1. Która z linii autobusowych ma najdłuższą trasę ???
2. Czy ktoś z Was pamięta jaka linia/jakie linie autobusowe przez krótki czas dojeżdzały aż do Zawady ? Kiedyś z kumplem wybraliśmy sie rowerami w te okolice i widziałem przystanek w Zawadzie z rozkładami jazdy, ale za diabła nie pamiętam co tam jeździło.

Może przy okazji zróbmy listę miejscowości podpilskich, do których docierały bądź nadal docierają autobusy MZK.
Zaczynam :)

Ługi Ujskie
Ujście
Mirosław Ujski
Byszki
Dobrzyca
Zawada
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

Pablunio pisze:No to rozkręcamy.
1. Która z linii autobusowych ma najdłuższą trasę ???
2. Czy ktoś z Was pamięta jaka linia/jakie linie autobusowe przez krótki czas dojeżdzały aż do Zawady ? Kiedyś z kumplem wybraliśmy sie rowerami w te okolice i widziałem przystanek w Zawadzie z rozkładami jazdy, ale za diabła nie pamiętam co tam jeździło.

Może przy okazji zróbmy listę miejscowości podpilskich, do których docierały bądź nadal docierają autobusy MZK.
Zaczynam :)

Ługi Ujskie
Ujście
Mirosław Ujski
Byszki
Dobrzyca
Zawada
1. A ty wiesz która linia autobusów miejskich ma najdłuższą trasę? nie licząc tej do Ujścia i na Płotki oczywiście.
2. Na to pytanie Ci nie odpowiem bo jestem za młody i nawet nie miałem dotąd pojęcia, że do Zawady też autobusy jeździły.

Niewiem czy do twojej listy można Kalinę zaliczyć. Co o tym myślisz?


GAWRON :D
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Kalina leży jeszcze w granicach Piły ;)
Poza tym jeszcze:
Dolaszewo
Chrustowo
Nowa Wieś Ujska (do tych dwóch ostatnich kiedyś jeździła 52).
Awatar użytkownika
WLKP
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:08

Post autor: WLKP »

Nie licząc podmiejskich, to najdłuższą trasę w km ma chyba 1 w wariancie Lelewela - Gładyszewo.
Najdłuższa czasowo jest 3. Od pętli do pętli - prawie 30 minut.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

Najdłuższa miejska linia to rzeczywiście 1 - ponad 12 km z Gładyszewa na Lelewela
Najdłuższy czas przejazdu: 32 minuty w godzinach szczytu mają trzy linie w relacji:
0 z Lutyckiej do kotłowni;
1 Gładyszewo - Lelewela
2 Zbrojna - Ceramiczna przez Wałecką
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

tak właśnie myślałem że linia nr 1. ale trudno ktoś już mnie wyręczył z odpowiedzią na to pytanie. a tak przy okazji, jak zmieniali cały rozkład jazdy to w budzie gdzie można kupić bilety przy ul. Wojska Polskiego koło poczty były mapki z trasami każdej linii i na dodatek ilość kilometrów, ale nie pamiętam ile miała najdłuższa linia. a co do czasu przejazdu to ma autobus linii nr 0 . ze Śniadeckich Kotłownia lub Śniadeckich Pętla do Lutyckiej jedzie ponad 35 minut :P

GAWRON :D
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Czy ktoś może wie gdzie można nabyć książkę "50 lat komunikacji miejskiej w Pile"? Chciałem ją kupić na Allegro, ale zostałem przelicytowany ;)
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: RR »

Dobre pytanie, też chętnie poznam odpowiedź.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

http://www.allegro.pl/item252903307_pil ... owosc.html

Kolejna możliwość kupna, ale radziłbym sprawdzić, czy w siedzibie spółki na Łącznej nie idzie tego "załatwić".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

W tym tygodniu ma się zacząć montaż nowych wiat przystankowych, a co za tym idzie demontaż starych. Do historii przejdzie wiata na pl. Zwycięstwa, pl. Inwalidów, al. Powst. Wlkp koło "naftówki" oraz na Wojska Polskiego przy parku (jakie piękne krzaki na niej wyrosły). Warto wykorzystać szansę na zrobienie ostatnich zdjęć.
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

wkońcu jak będę zimą czekał na autobus do domu i będzie padał śnieg to mnie chociaż nie zasypie :P . mam na myśli ten przystanek koło Nafty po przeciwnej stronie niż szkoła :) , ale mi trochę żal tych przystanków :( . a teraz do Marcina . Czy wiesz może kiedy postawią nowy przystanek przy Al. Niepodległości koło Starostwa Powiatowego?

GAWRON :D
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dzisiaj jadąc Neoplanem o numerze 356 zauważyłem datę 28.05.1998? Czy takowa data coś symbolizuje?
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

ziolek pisze:Dzisiaj jadąc Neoplanem o numerze 356 zauważyłem datę 28.05.1998? Czy takowa data coś symbolizuje?
Z tego co wiem to Neoplany od 353 - 360 zostały zakupione w 1998. Być może ta data symbolizuje dzień włączenia do ruchu tego egzemplarza.
Waldek
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:51
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Waldek »

Akurat Neoplanem 356 od momentu zakupu jeździ mój kuzyn. Jak go spotkam to się zapytam o co chodzi z tą datą. Przypuszczam że szkodnik może mieć rację. Kuzyn ma manię upamiętniania różnych dat. Może już jutro lub w najbliższych dniach dam odpowiedź na pytanie ziolka
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Możesz jeśli jesteś taki Waldek uczynny zapytać jakim odzewem zakończył się Europejski Dzień Bez Samochodu (22.09.2007. kierowcy za okazaniem dowodu rejestracyjnego mogli jeźdźić autobusami bezpłatnie).Czy coś komuś na ten temat wiadomo?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

A ja mam pytanie dotyczące taboru. O ile na temat obecnych autobusów MZK bardzo łatwo cokolwiek znaleźć (chociażby na TWB), to o dawnym taborze wiem bardzo niewiele. Dotychczas wiem że w Pile przed 1989 r. były używane:
- Autosan H9-35
- Jelcz 272 MEX (ogórek), PR110 w różnych odmianach, M11
- San H01, H27, H100
- Star 52
I teraz pytanie - w jakich latach te autobusy były na stanie MZK i ile ich było?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Aha, i jeszcze jedno pytanko - mniej więcej w połowie lat 90. przy domkach przy ul. Bema stał porzucony stary autobus (raczej nie komunikacji miejskiej). Wtedy się jeszcze nie interesowałem autobusami, więc nie mam pojęcia co to było ;) Może ktoś z Was wie?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

GaWroN pisze:wkońcu jak będę zimą czekał na autobus do domu i będzie padał śnieg to mnie chociaż nie zasypie :P . mam na myśli ten przystanek koło Nafty po przeciwnej stronie niż szkoła :) , ale mi trochę żal tych przystanków :( . a teraz do Marcina . Czy wiesz może kiedy postawią nowy przystanek przy Al. Niepodległości koło Starostwa Powiatowego?

GAWRON :D
Nikt tego nie wie.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

Do listy miejscowości proponuję dodać numery linii, które tam docierały oraz okres, w którym kursowały.

Dobrzyca - 51
Dolaszewo - E, 1, 7, 9
Kotuń - 4
Ługi Ujskie ( wjazd do wsi ) - 50
Ujście - H, 7, 50, 52, 53
Nowa Wieś Ujska - 52
Chrustowo - 52
Jabłonowo - 53
Mirosław Ujski - 50
Byszki - K
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się