Rozwalają stare budynki!

wilczehamry
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2006, 14:09
Lokalizacja: Brzostowo/Piły
Kontakt:

Re: Kamieniczka

Post autor: wilczehamry »

Roto pisze:Wilczehamry mam nadzieje, że chodziło ci o tą kamieniczkę:

Obrazek
Tak dokładnie, to ta kamieniczka.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Pamiętacie parterowy domek przy Pl. Powstańców Warszawy, za McDonaldem? Już od paru tygodni go nie ma.
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Budynek za Mc'Donaldsem.

Post autor: Roto »

Też zauważyłem, że brak tego budynku i wzieli się za następny obok który jest w fazie rozbiórki. Moim zdaniem wszystkie te kamieniczki mogą zniknąć już nie długo są dwa powody:
- Sąsiedztwo Mc~~
- Niezbyt miłe towarzystwo mieszkające tam
Pozdrawiam
Roto~~
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: Budynek za Mc'Donaldsem.

Post autor: SA108 »

Roto pisze:wzieli sie za nastepny obok który jest w fazie rozbiórki.
Tego to nie wiedziałem... Możesz napisać, co dokładnie burzą? Którąś z kamienic czy te oficyny obok?
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

W piątek przeżuwając bezsmakową bułę z Maca podziwiałem brygadę rozbiórkowa w akcji. Znikał parterowy budynek bezpośrednio sąsiadujacy z parkingiem baru. Dodam jeszcze kolejną przyczynę rozbiórek: kiepski stan techniczny budynków i niespecjalna prezencja. Słyszałem, że wyburzane mają być również oficyny i szopki przy ulicy Browarnej. Mam nadzieję, że tylko oficyny...
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Niestety taki los czeka sporo budynków w Pile. Powód tego jest bardzo prozaiczny. Stan techniczny to jedno, ale znając poczynania naszych władz można oczekiwać większych i mniejszych "niespodzianek" w tym temacie. Najważniejszy jest przecież "biznes" !!!

A tak nawiasem te "pozostałości" przy pl. Powstańców Warszawy nie należały do najładniejszych.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Roto »

Już dawno chodziły słuchy o tym iż te budynki mają być wyburzane ponieważ ludzie mieszkający tam są po prostu nie przyjemni i Rada Miasta sobie z nimi nie radzi. Znaleźli jednak sposób ale jakim kosztem, parterowa kamieniczka zniknęła. SA108 nastąpiła pomyłka ponieważ nie dawno wyburzyli jedną z oficyn a następnie wzieli się za tą zieloną kamieniczkę, po wyburzeniu tejże oficyny powstała luka między kamieniczką a właśnie wspomnianym budynkiem (parterowa kamienica). Za pomyłkę serdecznie przepraszam. Mam także nadzieje iż władze miasta powstrzymają się od wyburzenia innych urokliwych kamienic.
BOGDAN pisze:Niestety taki los czeka sporo budynków w Pile. Powód tego jest bardzo prozaiczny. Stan techniczny to jedno, ale znając poczynania naszych władz można oczekiwać większych i mniejszych "niespodzianek" w tym temacie. Najważniejszy jest przecież "biznes" !!!

A tak nawiasem te "pozostałości" przy pl. Powstańców Warszawy nie należały do najładniejszych.

Pozdrawiam.
To prawda te kamieniczki są/ były brzydkie, kolor nie taki etc. Natomiast inne bardziej urokliwe mają swój klimat pobudzają wyobraźnie i dają nam poniekąd wyborażenie Schneidemuhl czego nie da żadna książka czy też film. Lecz włądze miasta nic sobie z tego nie robia i nawet gdyby znalazły się pieniądze to i tak zapewne zostały by źle wykorzystane.
Pozdrawiam
Roto~~
Awatar użytkownika
marek1105
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2006, 19:43
Lokalizacja: Piła

Post autor: marek1105 »

Byłem dziś na Ludowej 31. Cieżko wejść do środka. Tylko jedno wejście z domofonem jeszcze wolne.
Do ROTO wybierasz się tam jakoś???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Czy ktoś ma może foto budynków stojących naprzeciwko tunelu przy dworcu PKP ???
Stały tam małe domki. Bodajże dwa. Pamietam starą gruszę. Był też postój taxi.
Teraz jest tam przystanek autobusów miejskich.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Aragorn pisze:Stara kotłownia, stojąca nieopodal zbiegu ul. Ludowej i Okólnej wkrótce zniknie. W miejscu zdewastowanej kotłowni powstanie parking. Pochwalam rozbiókę kotłowni, bo zbyt długo stała opuszczona - chociaż miała swojego właściciela - i służyła jako melina między innymi.
Ma to związek z remontem byłego "Unimoru"- powstanie tam wkrótce Polo Market
Właśnie trwa już od kilku dni rozbiórka opuszczonej kotłowni. Nie ma ona nic wspólnego z okresem Schneidemuhl ale jako że wcześniej zapodałem w tym temacie informacje o zamiarach rozbiórki tej że kotłowni, piszę to tutaj.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Owego obiektu to akurat nie ma co żałować. Straszył swoim zaniedbanym wyglądem już od kilku dobrych lat. Ale plany względem niego były "ambitne" !!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

W zeszłym tygodniu zburzono salę gimnastyczną szkoły przy ul. Teatralnej. Na jej miejscu ma powstać nowa sala:
http://www.miastowirtualne.pila.pl/inwe ... ortowa.htm
Marek
Posty: 202
Rejestracja: 04 sty 2006, 18:11
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Marek »

Obrazek
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Miejmy nadzieję, iż nie będzie to trwało z 20 lat.
A tak nawiasem, to owa sala gimnastyczna, była nią tylko z nazwy. Niewiele odpowiadała normom.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Wg strony, do której linka podałem, prace miały się zakończyć w sierpniu, ale opóźniły się o trzy miesiące.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Mam niepotwierdzone informacje, że planowana jest rozbiórka domu na rogu ul. Bohaterów Stalingradu i Dzieci Polskich (tego z salonem fryzjerskim na parterze). Podobno powoli są z niego wysiedlani lokatorzy. Dom rzeczywiście wygląda nie najlepiej, a do tego jest przewidziany do rozbiórki w planie zagospodarowania przestrzennego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Skoro ten budynek będzie rozebrany to należy przypuszczać, iż "sąsiada" też spotka ten sam los.
Wątpię aby pozostawili go w spokoju. Nie jest też wykluczone, że cała ul. Okrzei zostanie "uporządkowana".
Kto jeszcze nie zrobił foto niech się pośpieszy, bo może już nie zdążyć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Budynki

Post autor: Roto »

Ja mam jedno pytanie , jest taki budynek w pobliżu pomnika kolejarzy (skrzyżowanie Okrzei i Buczka, bliżej Krynicznej), jest on w kolorze różowym i ostatnio został otoczony siatkowym płotkiem czy wie ktoś co z nim będzie? Będzie rozbierany czy odnawiany?
Awatar użytkownika
Pauli
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2006, 15:41
Lokalizacja: Górne

Post autor: Pauli »

Ten budynek, mimo, że architektonicznie jest bardzo ciekawy, należy do prywatnego wlaściciela, kiedyś było tam centrum łazienek, sale prób miały także zespoły rockowe, a obecnie jest regularnie dewastowany i wątpie, żeby czekała go inna przyszłość niz rozbiórka.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Pauli pisze:Ten budynek, mimo, że architektonicznie jest bardzo ciekawy, należy do prywatnego wlaściciela, kiedyś było tam centrum łazienek, sale prób miały także zespoły rockowe, a obecnie jest regularnie dewastowany i wątpie, żeby czekała go inna przyszłość niz rozbiórka.
Okoliczni mieszkańcy byliby raczej zadowoleni z tego, gdyż tam zbierają się "menele", amatorzy "wynalazków" alkoholowych, miłośnicy "kleju" i różnego "badziewia". Budynek jest opanowany przez bezdomnych, a w dzień przez dzieciaki. Jeszcze trochę i komuś coś się stanie. Wtedy szybko zostaną podjęte odpowiednie działania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Skoro ten budynek będzie rozebrany to należy przypuszczać, iż "sąsiada" też spotka ten sam los.
Wg planu zagospodarowania przestrzennego "sąsiad" też ma zniknąć. Z tego rejonu ma też zostać rozebrana różowa kamienica koło "Ekologa" (nie mam pojęcia, dlaczego była niedawno odnawiana...). Całe skrzyżowanie ma zostać całkowicie przebudowane. Trzeba jednak pamiętać, że może sporo lat upłynąć, zanim te plany zostaną zrealizowane.
Ten budynek, mimo, że architektonicznie jest bardzo ciekawy, należy do prywatnego wlaściciela, kiedyś było tam centrum łazienek, sale prób miały także zespoły rockowe, a obecnie jest regularnie dewastowany i wątpie, żeby czekała go inna przyszłość niż rozbiórka
Ja jednak sądzę, że ten budynek nie zostanie rozebrany (BTW - kiedyś podobno była w nim przychodnia kolejowa). Znalazłem ofertę jego sprzedaży:
http://www.nieruchomosci.pila.pl/szczeg ... ferty=1208
Możliwe, że już ma nowego właściciela i stąd ten płot.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pauli
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2006, 15:41
Lokalizacja: Górne

Post autor: Pauli »

BOGDAN pisze:Okoliczni mieszkańcy byliby raczej zadowoleni z tego, gdyż tam zbierają się "menele", amatorzy "wynalazków" alkoholowych, miłośnicy "kleju" i różnego "badziewia". Budynek jest opanowany przez bezdomnych, a w dzień przez dzieciaki. Jeszcze trochę i komuś coś się stanie. Wtedy szybko zostaną podjęte odpowiednie działania.
Drogi BOGDANIE - z tego, co się orientuję, to mieszkańcy kamienicy na przeciwko do "aniołków" sami nie należą, zresztą, menelstwo i dzieciarnia kręcą się wszędzie i uważam, że jeśli to jedyny powód, to napewno budynek nie powinien zostać zburzony. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Jeżeli nowy właściciel (budynek jest wystawiony na sprzedaż) coś zrobi to by było dobrze. Ale jeżeli nie to marne jego widoki.

Pozdrawiam
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

A propos tych budynków na rogu Boh. Stalingradu i Dzieci Polskich jeszcze. Do przecudownych nie należą, a takie samotne nie wiadomo co też przepięknie nie wygląda - może lepiej niż je burzyć lepiej byłoby do nich dobudować jakiś dom mieszkalny, plus modernizacja tych co istnieją (rozburzenie oficyn na przykład). Podwórko mogłoby być ogrodzone od strony Al. Woj. Pol.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Skoro zostały przeznaczone do rozbiórki to my możemy sobie tylko "pogadać". Ich znikniecie to tylko kwestia czasu. Myślę, iż to samo czeka dom przy ul. Okrzei 20.

Obrazek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się