Aktualizacja Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych

Bliższe i dalsze okolice dawnej Piły w nawiązaniu do historii.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1767
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Aktualizacja Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych

Post autor: SA108 »

W związku z prowadzeniem prac nad aktualizacją Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych, zwracamy się z prośbą do mieszkańców o nadsyłanie informacji na temat nazw miejscowych obiektów fizjograficznych z terenu Piły.

Zbieranie tych nazw służyć będzie nie tylko celom kartograficznym, lecz również przyczyni się do ocalenia przed zapomnieniem wielu nazw przekazywanych tylko ustnie, a będących często cennym świadectwem miejscowej kultury i historii. Nazwy te, po weryfikacji, będą uwzględniane przy sporządzaniu nowych map dla Piły.

Swoje propozycje należy kierować na adres: Urząd Miasta Piły, pl. Staszica 10, Miejska Pracownia Urbanistyczna, p. 311, tel. (67) 21-04-323 lub mpu@um.pila.pl, do dnia 20 października 2012r.

wykaz rodzaju obiektów
mapa miasta Piły 1
mapa miasta Piły 2
Źródło: http://www.pila.pl
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Aktualizacja Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych

Post autor: Bocian »

I tym samym dowiedziałem się, że Jezioro Piaszczyste to oficjalnie Jezioro Święte ;)
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Aktualizacja Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych

Post autor: RR »

Bocian pisze:I tym samym dowiedziałem się, że Jezioro Piaszczyste to oficjalnie Jezioro Święte
A Jeleniowe to Piaseczno, ale są lepsze kwiatki. Mój faworyt: Dawny Kamień Cesarza Fryderyka po wojnie stał się Kamieniem Staszica. Cud, że nazwy Piła nie zmieniono na Staszicogród. Najłatwiej przegląda się nazwy z rejestru w Geoportalu, zaznaczając warstwę Państwowy Rejestr Nazw Geograficznych. Najważniejsza rzecz to poprawienie aktualnie istniejących w wykazie nazw tak, by miały więcej wspólnego z rzeczywistością, niż w tej chwili. Swoje propozycje przekazałem UM.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się