Dawny dom - Zygmunta Starego 12

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Benedykt
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2007, 00:03

Dawny dom - Zygmunta Starego 12

Post autor: Benedykt »

Jako były mieszkaniec Piły (mieszkałem na ulicy Zygmunta Starego 12, naprzeciwko dworca PKP) poszukuje zdjęć tej ulicy z lat 80, 70, 60, 50. Obecnie mieszkam w Kanadzie. Nie zachowały się żadne zdjęcia tego domu w albumie rodzinnym. Może ktoś dysponuje tymi zdjęciami. W domu tym spędziłem lata mojej młodości. Dziękuję bardzo za jakąkolwiek wiadomość. Benedykt
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

A zna Pan rodzinę Podj.... Senior zajmował się "szewcowaniem"
Benedykt
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2007, 00:03

Dawny dom

Post autor: Benedykt »

Czy rozchodzi się o rodzinę Podjackich którzy mieszkali na Zygmunta starego 10?. Mieli czwórkę dzieci. Chłopca i trzy dziewczynki.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Tak tak to o nich chodzi. Nie chcialem uzywac nazwiska na publicznym forum. Znam te rodzine. Senior i jedna z corek juz nie zyja. A w miejscu ich domu rodzinnego do niedawna byl przystanek autobusowy komunikacji miejskiej. W tym domu po wojnie byl podobno jakis magazyn UNRY - w oknach byly kraty.
Benedykt
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2007, 00:03

Post autor: Benedykt »

Ja pamiętam ich syn miał na imię Stasiu, jedna z córek Halina, a najmłodsza Janka. Czy znał pan rodzinę Mikuli..., Socha. Też Mieszkali w tym samym domu? Ja pamiętam senior Podj... pracował również w dawnym ambulatorium kolejowym, które mieściło się przy ulicy Zygmunta Starego. Zdaje mi się, że było w budynku następnym do dawnej stołówki PKP. Ja mieszkałem w następnym budynku naprzeciwko dworca. Czy słyszał pan o rodzinie Lampa..., Wymyslo, Lerwando.., Osinskich, mieszkających w tym domu? Czy ma pan może jakieś zdjęcia ulicy Zygmunta Starego z Tego okresu, jak domy tam stały?
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Nazwiska są mi znane ale nie wiem nic o tych ludziach. Nie mam także żadnych zdjęć tej okolicy. Co do Podj... to wszystko się zgadza. POd koniec lat 80-tych zmarła Halina, w latach 90 senior rodu. Staszek jest schorowany na rencie a Janka samotnie wychowuje dorosłego już syna. Wszyscy mieszkają w Pile. Może oni mają jakieś zdjęcia ulicy. Jak coś ustalę to dam znać.
Benedykt
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2007, 00:03

Post autor: Benedykt »

Dziekuje bardzo za wiadomosc. Stasiu i Janka beda pamietac na pewno rodzine lamparskich ktorzy mieszkali na ulicy zygmunta starego 12. Moze oni maja jakies zdjecia domkow w ktorych mieszkalismy . Dziekuje i czekam na wiadomosc. Ja ze Stasiem chodzilem do szkoly podstawowej.
stach-45
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2008, 23:02

Re: Dawny dom - Zygmunta Starego 12

Post autor: stach-45 »

Te wszystkie nazwiska wymienione przez Benedykta znam. Dorzucę jeszcze kilka. Tarczykowscy, Widawscy (Basia mieszka w Niemczech, jest na naszej klasie), Woźniakowie. Z niektórymi parę lat temu miałem kontakt. Z Bogusiem Lamparskim do dziś. Mieszka w Kanadzie. Kaziu Lewandowski jest księdzem, Zbyszek, Jego brat już nie żyje. Zbyszek Socha jeździł jakiś czas na taksówce. Geniu Wymysło nie żyje. Co z Bogdanem Osińskim nie wiem, dawno go nie widziałem. A! W tym naszym "fyrtlu" mieszkali jeszcze Rybakowie. To na razie byłoby na tyle. Jestem na tropie zdjęć z naszej okolicy, jak coś znajdę dam znać.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się